Jaki klimatyzator do chłodzenia ?

klimatyzatorKupno klimatyzatora może być problemem. Klimatyzator swą mocą powinien być dobrany do pomieszczenia w jakim ma się znaleźć. Tylko w ten sposób będzie można uzyskać upragnioną temperaturę. W dużej mierze inwestor decydujący się na kupno klimatyzatora powinien kierować się powierzchnią pomieszczenia. Średnio szacuje się że na jeden metr kwadratowy urządzenia zużywa około 125 W/m2. Oczywiście wskaźniki te mogą być różne, w zależności od danego urządzenia. W każdym bądź razie wskaźnik ten należy pomnożyć przez ilość metrów znajdujących się we wnętrzu.

Przy wyborze klimatyzatora należy jednak wziąć pod uwagę również inne czynniki. Takie na przykład jak nasłonecznienie wnętrza, czy jest ono dobrze izolowane przed ucieczką ciepła. Wydatki związane z klimatyzacją nie kończą się jednak na samym zakupie. Inwestor ponadto powinien pamiętać o kosztach montażu. Te wynoszą mniej więcej 1000 zł. Nowoczesne urządzenia wchodzące w skład klimatyzacji można też schować w ścianie wewnętrznej, dzięki temu nie będą szpecić pomieszczenia.

W nowych budynkach mieszkalnych coraz częściej spotyka się też możliwość umieszczenia jednostki zewnętrznej na dachu lub przy oknie i przeprowadzenie przewodów szachtami wentylacyjnymi. Kupując nowe mieszkanie i planujemy wyposażyć je w klimatyzację, koniecznie zapytajmy naszego dewelopera o taką możliwość.

Czym zabudować rury w łazience?