Jak oczyścić powietrze we wnętrzu

Nieświeże powietrze we wnętrzach szkodzi nie tylko ludziom. Jeśli w powietrzu znajdują się zarodników grzybów i pleśni to całkiem możliwe, że znajdą one swoje miejsce na naszej ścianie. Lepiej więc zadziałać zdecydowanie wcześniej i zadbać o zdrowe powietrze w naszych wnętrzach. Prawidłowo działająca wentylacja powinna odprowadzać parę wodną znajdującą się w kuchni i łazience. Z kolei do reszty pomieszczeń powinna dostarczać jak najwięcej zdrowego powietrza.
Na skutek nowoczesnych metod budowlanych tradycyjna wentylacja w postaci grawitacyjnej nie sprawdza się. Naturalne mostki termiczne jak szczeliny w drzwiach i oknach zostały zlikwidowane. W związku z tym w pokoju może dosłownie brakować powietrza. To znak, że stara wentylacja nie daje rady i pora najwyższa zastąpić ją wentylacją mechaniczną. Wentylacja sprawnie działająca pozwala pozbyć się brzydkich zapachów panujących w pomieszczeniach. Mieszkańcy dzięki niej mają dostęp do świeżego powierza, którym mogą się cieszyć przez długi czas.
Łazienka jest zazwyczaj pomieszczeniem, w którym w przypadku złego działania wentylacji może się gromadzić wiele niepożądanych związków. Najczęstszym z nich jest wilgoć, która powstaje w dużych ilościach podczas kąpieli, brania prysznica, a także prania. Warto sobie uświadomić, że podczas kąpieli w wannie wydziela się około 1000g pary wodnej.