Hadykówka

JEDNA CEGŁA WIELE KORZYŚCI

Dbasz o swoje zdrowie:

cagla– Jako jedyni w Polsce i Europie posiadamy Certyfikat Zgodności Ekologicznej Produktu Ceramicznego wydany przez niemiecką firmę TUV Cert poświadczający, że nasze wyrobu są w 100% ekologiczne . Wiceprezes zarządu TUV Rheiland Polska Marek Mucha podczas wręczania certyfikatu ZCB Sp. Z o.o. Hadykówka podkreślił, że od tej pory jednostka certyfikująca bierze całkowitą odpowiedzialność za to, że produkty zakładu są w 100% ekologiczne.

– Posiadają niezwykle niską promieniotwórczość naturalną – wynosi ona zaledwie ~ 33 Bq/m3, (podobne produkty innych firm mają ten współczynnik na poziomie ~ 134 Bq/m3). Na podwyższony poziom radioaktywności mają wpływ używane w produktach nieekologicznych pyły i popioły lotne. W ZBC HADYKÓWKA zamiast tych popiołów zastosowano naturalne trociny drzewne, co pozwoliło ograniczyć promieniotwórczość naturalną. Tej cechy nie widać, ale jest ona niezwykle istotna dla bezpieczeństwa użytkowników, co podkreśla prodziekan wydziału budownictwa i inżynierii środowiska Politechniki Rzeszowskiej dr inż. Aleksander Starakiewicz. Produkty Hadykówka produkowane są wyłącznie z naturalnych trocin drzewnych i gliny.

Oszczędzasz:

– Sortowanie ręczne sprawia, że dostajesz najlepszy produkt (odsetek odpadu na palecie jest prawie znikomy i stanowi średnio 1% (klasa 15 i 20) gdzie konkurencyjne firmy wykorzystują maksymalne normy do 10 – 15%) – po prostu szanujemy Twoje pieniądze,
– Cegły i pustaki naszej firmy mają bardzo dużą izolacyjność cieplną – dzięki temu oszczędzasz energię. Pustaki ZCB Hadykówka powstają w procesie wypalania, dodawane do ceramiki trociny w procesie obróbki termicznej tworzą w pustkach maleńkie pory powietrzne, a to właśnie jest najlepszym materiałem izolacyjnym.
– Duża para przepuszczalność stwarzająca niepowtarzalny mikroklimat wnętrza, ściany są zawsze suche poprzez fakt szybkiego pochłaniania i szybkiego oddawania wilgoci. Właściwość ta powoduje, że ceramika działa jak naturalna klimatyzacja regulująca wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Budujesz długowieczny dom:

– Czystość surowca produktów z Hadykówki gwarantuje, że mury domu pozostają czyste i suche na długie lata.
– Wysoka wytrzymałość na ściskanie – to gwarancja solidności – aby zgnieść jednego naszego pustaka (choćby tego z najniższej klasy wytrzymałości-10 mPa)trzeba postawić na nim 600 osób o wadze 100 kg!
– Wysoka izolacja akustyczna.

Otrzymasz najlepszą jakość:

– Sekretem naszych cegieł jest surowiec, z którego one powstają – to iły krakowieckie – obecnie można je spotkać w okolicach takich miejscowości jak: Kolbuszowa, Kupno, Mielec.
– Złoża ił, leżące na terenie województwa podkarpackiego, a należące do ZCB Hadykówka nie zawierają soli rozpuszczalnych, które pod wpływem wilgocenia powodują wykwity na ceramice, udowadnia to mgr Stanisław Siwiec z Zakładu Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Rzeszowskiej.
– Ładny wygląd – piękna, intensywnie czerwona barwa pustaków i cegieł zapewni estetykę budynku. Wynika to z wyjątkowości złóż ZCB Hadykówka , które charakteryzują się wysoką zawartością tlenków żelaza, który to nadaje wyrobom ceramicznym Hadykówki charakterystyczny i rzadko spotykany kolor czerwony.

Otrzymasz optymalne rozwiązania:

– Naszą ofertę stale dostosowujemy do potrzeb klientów,
– Posiadamy szeroki wybór produktów,

Otrzymasz najlepszą obsługę:

– Nasza firma posiada certyfikat ISO 9001 .

Współpracujesz z polską firmą:

– Nasza firma ma w 100% polski kapitał .

Wybierasz to co najlepsze:

– Otrzymaliśmy złoty medal za najwyższą jakość wyrobów ceramicznych,
– Jako jedyny w Polsce i Europie otrzymał CERTYFIKAT ZGODNOŚCI EKOLOGICZNEJ wydany przez niemiecką firmę TUV CERT potwierdzający, że nasze wyroby są w 100% ekologiczne oraz CERTYFIKAT TESTING + MONITORING poświadczający, iż produkcja wyrobów ZCB Sp. z o.o. Hadykówka jest stale monitorowana przez niemiecką firmę certyfikującą TUV.

– W 2008 roku zajęlismy I miejsce i zostaliśmy laureatem PODKARPACKIE NAGRODY GOSPODARCZEJ.

Dlaczego cegła z Hadykówki?

Zdaniem inżyniera, doktora Aleksandra Starakiewicza, prodziekana wydziału budownictwa i inżynierii środowiska Politechniki Rzeszowskiej, jest kilka najistotniejszych cech, które powinny posiadać trwałe i dobre materiały budowlane. – A ekologiczne wyroby z Hadykówki właśnie takie są i spełniają wszystkie te wymagania – podkreśla dr inż. Starakiewicz.

Oto Kika naukowych dowodów:

Bardzo ważny jest pozytywny wpływ wyrobów ceramicznych na zdrowie człowieka i gwarancja bezpieczeństwa dla środowiska i otoczenia! Ale jak to sprawdzić? Otóż każdy materiał budowlany charakteryzuje się pewnym poziomem promieniotwórczości naturalnej (wyrażana jest ona w bekerelach na metr sześcienny – Bq/m3 ). Im ten poziom jest niższy tym lepiej. Materiały pochodzące z ZCB Hadykówka także posiadają promieniotwórczość naturalną, ale jest ona niezwykle niska – wynosi zaledwie 33 Bq/m3. Dla porównania podobne produkty innych firm mają ten współczynnik na poziomie 134 Bq/m3. Skąd taka różnica? Winne są tu używane w produktach nieekologicznych popioły lotne, które mają podwyższony poziom radioaktywności. W ZCB zamiast tych popiołów zastosowano naturalne trociny drzewne – co, jak udowodniono powyżej, pozwoliło ograniczyć promieniotwórczość naturalną do minimum. Tej cechy nie widać, ale jest ona niezwykle istotna dla bezpieczeństwa użytkowników. Wyroby Hadykówka produkowane są tylko i wyłącznie z naturalnych trocin drzewnych i gliny.

Wysoka wytrzymałość na ściskanie – bo przecież nasz dom musi być solidny! I to też można sprawdzić! Gdyby ktoś chciał zgnieść pustaka z ZCB Hadykówki (choćby tego z najniższej klasy wytrzymałości-10 mPa (mega pascali) musiałby postawić na nim 600 osób o wadze 100 kg! Niesamowite, prawda?

Przewodność ciepła – to jedna z istotniejszych cech materiałów budowlanych. Im większy opór cieplny materiałów (mierzony współczynnikiem lambda) tym mniejsza utrata ciepła na zewnątrz – czyli im niższy współczynnik lambda tym lepiej. I tu znów miejsce na dowody. Pustaki z ZCB Hadykowka powstają w procesie wypalania. Dodawane do ceramiki trociny w procesie obróbki termicznej tworzą w pustakach maleńkie pory powietrzne, a to właśnie powietrze jest najlepszym materiałem izolacyjnym.

I na koniec cecha najbardziej oczywista – dobry wygląd – piękna, intensywnie czerwona barwa pustaków zapewnia estetykę budynku – A przecież mój dom przede wszystkim musi mi się podobać – przekonuje prof. Starakiewicz.

W luty 2008 roku ZCB HADYKÓWKA uzyskał pierwszy w Polsce certyfikat ekologiczny. Obecny na uroczystości wręczenia certyfikatu wiceprezes zarządu TUV Rheinland Polska – Marek Mucha tak podkreślał wagę tego dokumentu dla ZCB HADYKÓWKA: – Od tej pory jako jednostka certyfikująca bierzemy całkowitą odpowiedzialność za to, że produkty zakładu są w 100% ekologiczne – o czym zapewnia wręczany certyfikat”. Wiceprezes podkreślił, że działania chroniące przyrodę są teraz bardzo ważne, bo coraz więcej mówi się o ochronie natury. Zaznaczył także, że w dzisiejszych czasach certyfikat ekologiczny jest niezwykle ważny dla firm, które chcą spełniać wymagania stawiane przez rynek UE. – Serdecznie gratuluję ZCB Hadykówka znakomitej jakości wyrobów – powiedział wiceprezes Marek Mucha – Jestem przekonany, że dzięki tej jakości, a teraz także dzięki certyfikatowi zakup wyrobów z ZCB Hadykówka będzie utrudniony – co oczywiście przyjęliśmy jako dobrą wróżbę.

Sekretem naszych cegieł jest surowiec, z którego one powstają Mgr Stanisław Siwiec z Zakładu Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Rzeszowskiej udowodnił, że to natura stworzyła doskonały materiał do produkcji ceramiki budowlanej. Oto fragment wykładu p. Stanisława Siwca.

Wszystko zaczęło się ok.39 mln. lat temu od powstałego wówczas zapadliska karpackiego – ogromnego dołu, który wypełniał się wodą oceanu Tetyda. To tam zbierały się drobnoziarniste osady, które wtedy ułożyły się w doskonałe proporcje, a dziś są wykorzystywane do produkcji ceramiki budowlanej.
Osady te gromadziły się w okresie 6 – 20 mln. lat temu. Obecnie na terenie woj. Podkarpackiego iły te można spotkać w okolicach Kolbuszowej, Kupna, Mielca. Jednak ZCB Hadykówka mają to szczęście, że ich iły nie mają tzw. soli rozpuszczalnych, które pod wpływem wilgocenia powodują wykwity na ceramice. Na dodatek złoże należące do Hadykówki bogate jest w związki żelaza, które po wypaleniu tworzą piękną czerwoną barwę cegieł.