Co zamiast klimatyzacji?

klimatorCeny klimatyzatorów znacznie spadły. Klimatyzacja przestał być więc dobrem luksusowym. Najmniej zapłacimy za klimatyzację od 1000 zł w górę. Z drugiej jednak strony klimatyzacja nadal pozostaje instalacją poza zasięgiem wielu z nas. Alternatywą dla klimatyzacji może być klimator (zwany też klimatyzerem). Kosztuje mniej niż klimatyzator i jest w stanie zapewnić chłód w pomieszczeniu.

Oczywiście ze względu na niższą cenę posiada również zdecydowanie mniej funkcji. Nie można za ich pomocą ustalić jednej panującej temperatury w pomieszczeniu. Fakt faktem jest jednak to, że klimator chłodzi wnętrze. W upalne gorące dni z pewnością odczujemy różnicę.

Wewnątrz klimatora znajduje się zazwyczaj zwilżona szmatka, przez którą wydmuchiwane jest ciepłe powietrze. Powietrze się w ten sposób schładza i można w nim poczuć delikatną bryzę. By przyspieszyć proces schładzania pomieszczenia można do wkładu gdzie umieszcza się wodę włożyć kostki lodu. W takim przypadku temperatura we wnętrzu powinna bardzo szybko spaść. Pod względem ceny zakup klimatora jest bardzo dobrym pomysłem. To też dobre rozwiązanie gdy tylko jedno pomieszczeniu w domu wychodzi na południową stronę. By uzyskać efektywne działanie klima-tora warto odciąć w pokoju dopływ światła słonecznego.

Ceny przyzwoitych klimatyzatorów zaczynają się mniej więcej od 2 tysięcy złotych. Dobry klimator można kupić już za pięćset złotych.

Zapraszamy też na zaprzyjaźniony blog o oświetleniu: www.wstrzymajslonce.com.pl.

Jeden komentarz do “Co zamiast klimatyzacji?

  1. terla

    Rolety są toporne, głośne, często problematyczne w sterowaniu. U mnie na oknach są markizy Fakro i sprawują się super.

Możliwość komentowania została wyłączona.