Aspekty klimatyzacji w domu

ikonaZ alergią nie ma żartów. Ilość osób borykających się z dolegliwościami alergicznymi z roku na rok rośnie. W najcięższych przypadkach nawet nie wielka ilość kurzu może wywołać reakcję alergiczną. Z pomocą może przyjść klimatyzator. Błędnie wiele osób uważa, że klimatyzacja jedynie zaostrza objawy alergii. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne klimatyzatory za sprawą specjalnych filtrów czyszczą powietrze. Usuwają z niego kurz, grzyby czy pleśń. Wcale też nie są zarezerwowane wyłącznie dla bogatych domów.

Ceny klimatyzatorów poszły znacznie w dół. Średnio zarabiający Kowalski z pewnością może sobie pozwolić na wdrożenie klimatyzacji w swoim domu. Szczególnie gdy w domu ma małe dziecko uczulone na kurz. Wszelkie alergeny przez dobrej jakości klimatyzator zostaną usunięte. Rodzice wraz z dziećmi będą mogły dzięki temu cieszyć się zdrowym powietrzem. Klimatyzatory są dobre zarówno tam gdzie jest zainstalowana wentylacja, jak też nie. Nowoczesne klimatyzatory są w stanie zapewnić nam bezpieczne, zdrowe powietrze.

Syndrom chorych budynków SBS jest chorobą wpisaną na listę chorób przez Światową Organizację Zdrowia pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. Jest to właściwie szereg różnych dolegliwości, które mają wspólną genezę – przebywanie w budynku i korzystanie z nieserwisowanej klimatyzacji.